Przedszkole nr 43 im. Krasnala Hałabały w Poznaniu

Dzień pyry

Dzień Pyry w naszym przedszkolu obchodziliśmy w tym roku pod hasłem „Przy ognisku z pyrami jesień witamy”. Nie mogło więc zabraknąć ogniska, które zapłonęło w naszym przedszkolnym ogrodzie. Od najmłodszych Jeżyków po najstarsze Wiewiórki wszyscy zasiedliśmy w kręgu i odśpiewaliśmy piosenkę „Dzień ziemniaka”, następnie przyszła pora na degustację pieczonych pyrek z gzikiem! było pyszne. Nie zabrakło też zadań sportowych – slalom z pyrką na łyżce okazał się nie lada wyzwaniem, rzut pyrą do celu też przyniósł wiele frajdy, a szybkość przedszkolaki trenowały w sztafecie z pyrą. Po tych wyczerpujących konkurencjach dzieciaki chętnie zajęły się artystycznymi ziemniaczanymi działaniami – portretem pyrki kredą oraz stemplami z ziemniaka. Powstały fantastyczne prace. Zabawa i pyry były wyśmienite!

Skip to content